Επίσκεψη  των  Δημοτικών  Σχολείων  Ζυγού  και  Αμυγδαλεώνα .

Την  Δευτέρα 24/04/2023 το Γυμνάσιο Αμυγδαλεώνα υποδέχθηκε τους μαθητές/τριες  της  ΣΤ τάξης  του Δημοτικού Σχολείου Ζυγού. Οι  μικροί μαθητές /τριες  ξεναγήθηκαν από τον Διευθυντή του Γυμνασίου σε όλους τους χώρους  και γνώρισαν από κοντά το αυριανό σχολείο τους. Το Γυμνάσιο κέρασε τους μικρούς/ες  μαθητές /τριες  και απάντησε στις ερωτήσεις τους.

Την Πέμπτη 11/05/2023  το Γυμνάσιο Αμυγδαλεώνα υποδέχθηκε και πάλι μαθητές και μαθήτριες  ΣΤ τάξης  αυτή την φορά από το Δημοτικό Σχολείο Αμυγδαλεώνα .Οι μαθητές/τριες  ξεναγήθηκαν  σε όλους τους χώρους του μελλοντικού τους σχολείου από τον Διευθυντή κ. Τζελέπη Δημήτρη. Στην αυλή του σχολείου, και μετά το καθιερωμένο κέρασμα, τα παιδιά έκαναν πολλές ερωτήσεις και πήραν απαντήσεις από τον Διευθυντή για θέματα  λειτουργίας του Γυμνασίου.

Ευχαριστούμε τις εκπαιδευτικούς   των δύο δημοτικών σχολείων για την επίσκεψη και περιμένουμε την νέα σχολική χρονιά να υποδεχθούμε τους /τις νέους μαθητές/τριες μας.

Τζελέπης  Δημήτριος